Ezer hátrányos helyzetű gyerek nyaralhat a Bárka táborban

A Magyar Nemzet képes beszámolója a 2020-as Bárka Táborról.

Immár harmadik alkalommal rendezi meg a Magyarországi Református Egyház a Bárka tábort. Az ott nyaraló, üdülő diákok közül sokan először látják a Balatont, ami meghatározó élmény a gyerekek életében.

– Jó látni, hogy a Magyarországi Református Egyház mekkora hangsúlyt fektet az esélyteremtésre – mondta kedden Rácz Zsófia, az Emberi Erőforrások Minisztériumának fiatalokért felelős helyettes államtitkára a Bárka tábor nyitó eseményén Balatonfenyvesen. Az immár harmadik alkalommal megrendezett táborban elsősorban református fenntartású köznevelési, tanoda- és nevelőszülői hálózatban nevelkedő, 1–11. osztályos, hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, valamint sajátos nevelési igényű és sérült gyerekek nyaralhatnak a magyar tenger partján. – Prioritás a kormány számára az esélyteremtés, és fontos kiemelni, hogy ebben a táborban a résztvevők mintegy negyven százaléka hátrányos helyzetű gyerekek közül kerülhetett ki – hangsúlyozta az eseményem Rácz Zsófia.

A teljes cikk a Magyar Nemzet oldalán olvasható.